Aikido AAI

akwarele_7

 

Aikido Association International

Aikido Association International jest światową organizacją zapewniającą kierownictwo, instruktaż, uznanie stopni i inne usługi dla każdego zainteresowanego dojo.

Jako członek AAI nasze doja i jego instruktorzy są rozpoznawalni jako uprawnione źródło nauczania Aikido, pod niedawnym kierownictwem Przewodniczącego i Głównego Instruktora

AAI – shihana Fumio Toyody. Jako członek AAI (którym staniesz się po zdaniu egzaminu na 7 kyu i opłaceniu rocznej opłaty członkowskiej) także będziesz rozpoznawany jako prawowity adept Aikido, a Twoje członkostwo da Ci dostęp do seminariów, gazetek i innych korzyści wspomagających twój trening.

AAI jest aktywną, silną organizacją z wieloma zrzeszonymi dojo w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.
AAI jest także stowarzyszone z Aikikai Foundation, pierwszą organizacją Aikido założoną przez O'Sensei i zlokalizowaną w Tokio w Japonii.

Cele AAI są jasne i proste:
  • Podnieść i utrzymać światowe Aikido na najwyższym z możliwych poziomów, używając tradycyjnych japońskich i współczesnych metod nauczania sztuki i filozofii Aikido.
  • Zapewnić ciągłość przekazywania sztuki Aikido dla przyszłych pokoleń poprzez powiększanie profesjonalnej, najlepszej kadry instruktorskiej.
Ćwicząc jako członek AAI jesteś częścią międzynarodowego stowarzyszenia adeptów Aikido. Zachęcamy Cię do uczestniczenia w seminariach i korzystanie z innych okazji, aby otrzymać instrukcje bezpośrednio od Komitetu Instruktorskiego AAI (Teaching Committee AAI), czy innych instruktorów. To posłuży rozszerzeniu Twojego treningu i uczyni Cię bardziej integralną częścią stowarzyszenia AAI. To Ty tworzysz AAI, bez szczerego zaangażowania adeptów Aikido takich jak Ty, AAI nie ma powodów do istnienia. Pamiętaj, proszę, że jako adept Aikido Twoje zachowania rzutują bezpośrednio na obraz twojego dojo, Twojego sensei, Stowarzyszenia i sztuki Aikido w ogóle. Bądź dumny ze swej sztuki i organizacji oraz przez cały czas dąż do utrzymania wysokiego standardu moralnego i etycznego sztuk wojennych.
Aikido Association of America